buduje się

Wynajem czy budowa magazynu? Co wybrać, kiedy szukasz przestrzeni do magazynowania?

Wynajem czy budowa magazynu

Kiedy warto budować hale magazynowe? Budowa własnego magazynu to rozległe przedsięwzięcie, wymaga wiedzy i dużych nakładów finansowych….Kiedy warto budować hale magazynowe? Wynajem czy budowa magazynu – co się opłaca? Polski rynek hal magazynowych intensywnie się rozwija. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wielu branż zasoby przestrzeni wielkopowierzchniowych, które służą do przechowywania towarów, sukcesywnie rosną.

czytaj dalej...

Płyta fundamentowa – grubość. Jak wykonać płytę fundamentową?

Budowa domu

Fundamenty to podstawa przy budowaniu domu czy innych budynków. Najczęściej posadowienie wykonywane jest z cegieł, betonu, żelbetu czy drewna. Istnieje kilka rodzajów fundamentów, wśród nich znajdują się płyty. Kiedy znajdą one zastosowanie?…Wykonanie płyt fundamentowych jest szybsze niż budowanie tradycyjnych posadowień. Jak wykonać płytę fundamentową? Aby wykonać płytę fundamentową, nie są konieczne głębokie wykopy. Przeważnie takie posadowienia wykonuje się na głębokości między 50 a 140 cm.

czytaj dalej...

Oznaczenia gruntów – symbole. Jak czytać plan miejscowy i ewidencję gruntów?

Plan miejscowy

Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której budujesz dom obok nowo powstającego ośrodka przemysłowego….Miasto może określić, że na danym obszarze mogą być budowane wyłącznie np. szeregówki. Co ciekawe, z góry nakładane przepisy dotyczą często także ilości kondygnacji, powierzchni, a także kształtu dachu.

czytaj dalej...