Na czym polega, ile kosztuje sprzątanie pobudowlane?

Bałagam po remoncie i budowie

Zarówno budowa, jak i remonty generują najczęściej całą masę śmieci, gruzu i wiele nieczystości. Sprzątanie tego bywa uciążliwe i trudne i bywają sytuacje, że sięga się po pomoc profesjonalnych firm. Na czym polega taka usługa? Czym jest i ile kosztuje sprzątanie pobudowlane?

Kiedy usługi sprzątania pobudowlanego się przydają?

Każdy, kto choć raz w życiu budował dom, czy choćby nawet wykonywał generalny remont, wie doskonale, z jakim bałaganem się to wiąże. Dotyczy to zresztą nie tylko osób prywatnych, ale i przedsiębiorców. Wszelkie roboty budowlane to całe mnóstwo pyłu, gruzu, plam i nieczystości. Kończąc wszelkie prace, trzeba jeszcze dokonać porządków, by wszystko mogło jakoś wyglądać. Sprzątanie jest czasochłonne i niejednokrotnie bardzo trudne, zwłaszcza gdy wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi i środków czystości. Rozwiązaniem może być w takich przypadkach firma sprzątająca, która na swojej pracy się zna i może zrobić o to wiele szybciej.

Na czym polega sprzątanie pobudowlane?

Już wiemy, że sprzątanie po budowie bywa uciążliwe, ale zlecając to odpowiednim fachowcom, można się z tym uporać całkiem szybko i sprawnie. Firmy takie mają dobrych specjalistów i są zaopatrzone w odpowiedni sprzęt. Sprzątanie pobudowlane to m.in. usuwanie resztek materiałów budowlanych i gruzu, a także odkurzanie podłóg, ścieranie ścian i sufitów. W trudnych przypadkach wyciąga się także ciężki sprzęt, pozwalający na doczyszczenie posadzek. Ekipa sprzątająca pozbędzie się też wszechobecnego pyłu, a także wyszoruje drzwi, okna czy futryny. Usuwanie pozostałości farby? Żaden problem. Taka firma powinna sobie poradzić z wieloma, często naprawdę trudnymi zabrudzeniami, z którymi sami długo byśmy się męczyli.

Odkurzacz do sprzątania po remoncie

Ile kosztuje usługa sprzątania pobudowlanego?

Ten typ usługi zaliczany jest do ofert jednorazowych, oznacza to, że zamawia się ekipę do konkretnego zadania, czyli uprzątnięcia bałaganu po budowie czy remoncie. Staranne doczyszczenie całego całej przestrzeni może zająć zróżnicowany czas, w zależności od tego, z jaką powierzchnią ma się do czynienia i z jakim typem zabrudzeń. Koszty są więc ustalane indywidualnie i wycena ta może wahać się od 400 do 800 zł. Wiele będzie zależało także od tego, ile osób zostanie zaangażowanych w ten typ porządków. Ciężko więc określić konkretną cenę, ponieważ każda firma sprzątająca może podchodzić do tego inaczej.

Sprzątanie pobudowlane – samodzielnie czy z ekipą?

Wybór może nie być łatwy i wiele osób może wyjść z założenia, że zatrudnianie ekipy sprzątającej po budowie czy remoncie nie ma sensu i jest to zwykłą stratą pieniędzy. Nie jest tak do końca, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, czyli nas czas, nasze umiejętności, a także posiadane przez nas środki czystości. Sprzątanie pobudowlane jest wymagające i siłą rzeczy trwa, do tego prędzej czy później trzeba będzie kupić potrzebny sprzęt i chemię. Kosztowo może wynieść nas to więc bardzo podobnie, do tego tracimy czas – kilka czy kilkanaście godzin, które można byłoby przeznaczyć na inne ważne czynności. Dobrze więc zastanowić się nad tym głębiej.