Rodzima produkcja, jak i napływ zagranicznego kapitału oczekują nowych inwestycji w zakresie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Oferta przestrzeni przeznaczonej do składowania umożliwia kupno, budowę lub wynajem obiektów tego rodzaju. Wynajem czy budowa magazynu? Co wybrać, kiedy szukasz przestrzeni do magazynowania?
- Wynajem czy budowa magazynu – co się opłaca?
- Jakie zalety wynajmu przestrzeni do magazynowania?
- Kiedy warto budować hale magazynowe?
Wynajem czy budowa magazynu – co się opłaca?
Polski rynek hal magazynowych intensywnie się rozwija. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wielu branż zasoby przestrzeni wielkopowierzchniowych, które służą do przechowywania towarów, sukcesywnie rosną. Magazyny to alternatywa dla częstych zakupów w hurtowni, szybszy czas dostawy, możliwość składowania dużej ilości produktów gotowych do zbycia.
Wielu przedsiębiorców, dla których przechowywanie towarów to optymalne i ekonomiczne rozwiązanie stawia na budowę lub wynajem hal magazynowych. Właściciele biznesów mają do wyboru budowę lub wynajem obiektów tego rodzaju, dostępne są również koncepcje polegające na kupnie gotowej hali lub tzw. magazynu BTS. Opłacalność każdej z tych inwestycji jest warunkowana indywidualnym zapotrzebowaniem firm, rozważając konkretną opcję, musisz rzetelnie przeprowadzić research, uwzględniając wszystkie za i przeciw. Jeżeli szukasz konkretnych wskazówek, możesz sięgnąć do fachowych źródeł, które zajmują się tematyką tego rodzaju. Magazyny oraz ich wybór analizuje specjalistyczny serwis TopMagazyny.pl, dzięki któremu dowiesz się, która z alternatyw jest najbardziej opłacalna dla Twojej firmy.
Jakie zalety wynajmu przestrzeni do magazynowania?
Zmienne warunki prowadzonego biznesu, dynamiczne wzrosty, wiele niewiadomych w dłuższej perspektywie sprawiają, że prowadzący działalność decydują się na wynajem hali magazynowej. Taka koncepcja niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorcy, to bardzo popularne rozwiązanie ułatwiające logistykę prowadzenia firmy, zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.
Jeżeli zdecydujesz się na taki model przechowywania towarów, możesz podpisać umowę wynajmu magazynu już na 3 lata, to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują elastycznego i bezpiecznego podejścia. Korzystając z tego wyjścia, możesz wprowadzić towary do istniejącej już hali zazwyczaj zaraz po podpisaniu umowy. Na Twoich barkach nie spoczywa obowiązek zarządzania wynajmowaną nieruchomością, koszty ponosisz w postaci tzw. opłat eksploatacyjnych.
Kiedy warto budować hale magazynowe?
Budowa własnego magazynu to rozległe przedsięwzięcie, wymaga wiedzy i dużych nakładów finansowych. To dobre rozwiązanie kiedy Twoja firma cieszy się stabilną pozycją na rynku, ponieważ oprócz kosztów wzniesienia budynku, musisz dysponować działką, na której go postawisz. Jeżeli nie chcesz samodzielnie zmierzać się z budową magazynu, możesz zlecić prace firmie, która zajmuje się tego rodzaju projektami. W ten sposób otrzymasz obiekt gotowy do użytkowania.
nowe komentarze