Klimatyzer – ciekawa alternatywa dla tradycyjnej klimatyzacji

Klimatyzacja, wentylacja

Klimatyzator zajmuje dużo miejsca i niezwykle trudno go wpisać – pod względem estetyki – w aranżację wnętrza. Jest urządzeniem o sporych rozmiarach, niewielkiej estetyce, drogim w montażu i w eksploatacji. Podczas upalnych dni, których w naszym kraju corocznie jest więcej, to jednak ratunek przed wysoką temperaturą powietrza.

Tradycyjny klimatyzator może zostać zastąpiony przez nowoczesny klimatyzer. Urządzenie o niewielkich rozmiarach, estetyczne, mobilne i wymagające niewielkiej ilości energii elektrycznej do działania. W jakich sytuacjach przydaje się klimatyzer i kiedy warto na niego postawić?

Zasada działania klimatyzera

Klimatyzer to urządzenie, które posiada zbiornik z wodą. Umieszcza się w nim również wkłady chłodzące, przez które przechodzi gorące powietrze i w ten sposób zostaje schłodzone. Do pracy klimatyzera niezbędna jest energia elektryczna, ale w niewielkiej ilości. Można zatem śmiało korzystać z niego przez większość lata, nie martwiąc się o rosnące rachunki za prąd.

Mówimy o urządzeniu, które posiada sporo zalet. Przede wszystkim jest ono mobilne i zajmuje niewiele miejsca. Dostępne na rynku modele, oferowane np. przez sklep Econovli.pl, mieszczą się w małych pomieszczeniach, można je ustawić w dowolnym miejscu, chociażby kącie pokoju. Wyposażenie w kółka ułatwia przenoszenie, dzięki czemu domownicy decydują, w którym pomieszczeniu i kiedy będą używać klimatyzera. Połączenie funkcjonalności i estetyki pozwala zaś na dopasowanie modelu urządzenia do aranżacji wnętrza.

Nie tylko chłodzenie

Nowoczesne modele klimatyzerów mają główne zadanie – ochładzanie nagrzanego powietrza. Powyżej opisany sposób działania sprawia, że użytkownicy nie zmagają się z zimnym i mocnym podmuchem powietrza, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych wentylatorów, lecz uzyskują chłodną i nawilżoną mgiełkę powietrza.

Można również liczyć na szereg dodatkowych funkcji, w tym oczyszczanie i nawilżanie powietrza. Jeszcze więcej możliwości oferują klimatyzery z przyciskiem, za pomocą którego zostaje uruchomiona funkcja termowentylatora. Sprawdzają się one w sezonie jesienno-zimowym, jako dodatkowe i mobilne urządzenie grzewcze. Mają jednak tę przewagę nad innymi sposobami dogrzewania pomieszczeń, że powietrze nie staje się suche, lecz jest nawilżone i oczyszczone.

Kiedy warto wybrać klimatyzer?

Klimatyzer będzie dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie potrzebują urządzenia do schładzania bądź ogrzewania powietrza przez cały rok, a jedynie w najgorętsze/najzimniejsze dni. To urządzenie jest dobrym wyborem, gdy domownikom zależy na estetyce, mobilności i niewielkich rozmiarach. Klimatyzer staje się ponadto idealnym rozwiązaniem w obiektach, w których nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego klimatyzatora.

Jeśli zależy nam na ochłodzie upalnym latem bądź cieplejszym, nawilżonym i oczyszczonym powietrzu w mroźne dni, klimatyzer spełni nasze oczekiwania, a jego zakup i eksploatacja nie nadszarpną domowego budżetu.