Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Jakie łóżko do sypialni, jakie meble?

Sypialnia na poddaszu - jakie łóżko?

Poddasze to idealne miejsce na sypialnię. W tym małym niezwykle charakterystycznym pomieszczeniu można stworzyć naprawdę romantyczny klimat. A jak to zrobić? Jak zaaranżować sypialnię na poddaszu i co koniecznie musi się w niej znaleźć?

Jakie meble, jakie łóżko do sypialni na poddaszu?

Przede wszystkim sypialnia na poddaszu nie może być zagracona. To zwykle niewielkie i niskie pomieszczenie, dlatego każdy dodatkowy mebel tylko przytłoczy jej wnętrze. Aranżacja takiej sypialni powinna być zatem szczególnie przemyślana, a od czego należy zacząć? Łóżko do sypialni jest często pierwszym meblem podczas jej urządzania, a zarazem jednym z najistotniejszych. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, warto wybrać duży, ekskluzywny model dwuosobowy, takie łóżko znajdziemy np. na meblobranie.pl. W tym przypadku dobrym wyborem będzie łóżko kontynentalne, choć wiele zależy też od stylu pomieszczenia, na jaki się zdecydujemy.

A co jeszcze musi się znaleźć w funkcjonalnej sypialni oprócz łóżka? Na pewno szafa bądź komoda na bieliznę, stolik nocny, a w nieco większych pomieszczeniach możemy sobie również pozwolić na stylową toaletkę czy fotel uszak. Klimatyczne sypialnie na poddaszu to bardzo często też pokoje, w których znajduje się kominek, dodający całości romantycznego charakteru.

Sypialnia na poddaszu – aranżacje

Rustykalna sypialnia na poddaszu to pomysł na niezwykle romantyczną przestrzeń. Drewniane belki, duże drewniane łóżko (dobrym pomysłem będzie także model wykonany z palet), a do tego wiele kwiatów i kominek. W takich przestrzeniach króluje biel, szarość i drewno, przeplatane z naturalnymi elementami, z motywami liści.

Całkowitym przeciwieństwem takiego pomieszczenia jest sypialnia glamour, którą również można urządzić na poddaszu. Jeśli w tym pokoju nie ma zbyt wiele okien, warto postawić na jasne, najlepiej białe ściany. Sypialnie w stylu glamour są bardzo dostojne i strojne, mile widziane są tam wszelkie świecące i kryształowe elementy wyposażenia wnętrz. Oprócz tradycyjnych mebli sypialnianych, jak łóżko czy komoda, powinna znaleźć się tam duża szafa z lustrem, toaletka, a także dodatki takie jak dywan czy pikowane poduszki.

Miłośnikom romantycznych i przytulnych sypialni, polecamy również urządzenie sypialni na poddaszu w stylu prowansalskim. W tym niezwykle eleganckim wnętrzu również królują jasne kolory i liczne zdobienia. Dobrym wyborem będzie duże, ozdobne łóżko, może być zarówno drewniane, jak i metalowe, koniecznie białe.

Jak oświetlić sypialnię na poddaszu?

Poddasze może być zarówno bardzo jasne – gdy okna znajdują się z obu stron, jak i niezwykle ciemne – gdy na poddaszu nie ma ani jednego okna. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia sypialnianego. W jasnych sypialniach wystarczą ozdobne lampki, zawieszone na przykład na ramie łóżka lub kinkiety ścienne, które dodadzą romantycznego klimatu. Z kolei w ciemnych sypialniach na poddaszu, musi znaleźć się przynajmniej jeden duży żyrandol, warto również postawić w rogu stojącą lampę, szczególnie jeśli urządzamy duże pomieszczenie.