Podnóżek biurowy tylko w biurze? Czy warto kupić do domu podnóżek pod biurko?

Szary podnóżek biurowy

Podnóżek pod biurko nie jest wymogiem koniecznym jednak gdy pomyśleć o wygodzie i ergonomii w pracy czy podczas nauki, wówczas to właśnie podnóżek staje się najlepszym rozwiązaniem. Pomaga niwelować problemy z nogami czy dolegliwościami dolnych partii pleców. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zakupić podnóżek zarówno do biura, jak i do domu.

Dlaczego warto kupić podnóżek pod biurko?

Organizując miejsce pracy, skupiamy się głównie na odpowiednim dopasowaniu biurka, krzesła, oświetleniu oraz dobraniu stosownych organizerów ułatwiających pracę. Jednak jest jedna rzecz, o której często zapominamy, mianowicie o właściwym ułożeniu nóg pod biurkiem. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że stopy nieodpowiednio ułożone podczas siedzenia, zwłaszcza przez wiele godzin, powodują problemy z krążeniem, co może prowadzić do długotrwałego ich uszkodzenia. To jeden z głównych powodów, dla których podnóżek biurowy (np. ze sklepu Mildis) warto mieć, kiedy pracujesz również w domu, szczególnie jeśli spędzasz za biurkiem więcej niż 8 godzin w pozycji siedzącej. Zapewnia sporą wygodę i komfort dla nóg, gdyż dostępne są modele o miękkich lub twardych wykończeniach, które skutecznie wspierają stopy oraz prawidłowy przepływ krwi w kończynach dolnych. Większość podnóżków posiada możliwość regulacji, dzięki czemu łatwiej można dopasować kat nachylenia względem indywidualnych potrzeb. Dobry podnóżek to przede wszystkim utrzymanie zdrowej postawy i zapobieganie dolegliwościom kręgosłupa oraz pleców.

Jak wybrać dobry podnóżek?

Cechy, jakie powinien mieć dobry podnóżek to ergonomiczny design oraz cechy dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dobrze, aby miał teksturową powierzchnię o masujących właściwościach oraz aby kołysał się w przód i w tył, dzięki czemu poprzez wykonywanie takich ruchów poprawia się krążenie krwi. Nie ulega wątpliwości, że musi być wytrzymały i trwały, dzięki czemu skutecznie podniesie nogi i zachowa swój kształt. Podnóżki złej jakości mają tendencję do odkształcania, co wpływa znacznie na pogorszenie ich właściwości. Sama konstrukcja powinna być lekka i przenośna, aby można było bez trudu przenosić go z miejsca na miejsce. Dużym plusem jest również wszechstronność obejmująca np. opcję kołysania, ogrzewanie, guzki masujące, twardą lub gąbczastą powierzchnię, na której mogą spoczywać stopy.

Czarny podnóżek pod biurko

Czy podnóżek pod biurko jest drogi?

To kwestia uzależniona od indywidualnych funkcji danego podnóżka. Najprostsze modele można zakupić w granicach 50 – 60 zł. Te bardziej rozbudowane mogą kosztować w granicach 100 zł. Jeśli wziąć pod uwagę produkty o bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wówczas trzeba się liczyć z kosztami w granicach 1230 – 150 zł. Wszystko uwarunkowane jest indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego modelu, zawsze możesz skontaktować się z konsultantem danego sklepu, który z pewnością udzieli ci cennych i pomocnych porad.