Włoskie płytki na podłodze, na ścianie… Jak, gdzie kłaść włoskie płytki?

Włoskie płytki

Włoskie kafelki to blask i precyzja wykonania. Płytki te są jednym z najczęściej wybieranych wariantów przy aranżacji łazienki lub kuchni. Można je kłaść na ścianie i podłodze, a sposób ich kompozycji zależy tylko i wyłącznie od Twojej fantazji.

Włoskie płytki na ścianie – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Włoskie płytki są błyszczące i piękne. Projektowane przez profesjonalistów olśniewają dopracowanymi wzorami. To, co przede wszystkim charakteryzuje włoskie kafelki to fakt, że wykonywane są ręcznie, z najlepszego rodzaju ceramiki. Specjalny sposób wypalania sprawia, że włoskie kafelki są wytrzymałe, a wysokiej jakości wykończenie nadaje im głębi koloru. Na polskim rynku dostępne są włoskie płytki renomowanych producentów (bellamica.pl), które zachwycają różnego rodzaju ornamentami i ciekawą stylistyką. Warto dobrać kafelki do charakteru wnętrza, które mamy zamiar nimi ozdobić.

Włoskie kafelki możesz położyć na ścianie i podłodze. W pierwszym przypadku idealnie nadadzą się one jako uzupełnienie kuchni oraz łazienki. Zwłaszcza w łazience położenie włoskich płytek jest dobrym pomysłem, ponieważ dzięki ich śliskiej powierzchni, ściana jest niezwykle prosta w utrzymaniu, a jej czyszczenie jest wręcz przyjemnością.

Gdzie sprawdzą się włoskie płytki na podłodze?

Często zdarza się, że widujemy włoskie płytki również na podłogach. Jest to rozwiązanie stosowane na przykład na basenach czy w saunach. Położone płasko płytki włoskie wyglądają zjawiskowo i wprowadzają dystyngowany charakter do każdego wnętrza. Włoskie płytki często można spotkać na basenach eleganckich hoteli, ale równie często płytki podłogowe w stylu włoskim przyozdabiają prywatne łazienki. Możemy je także obserwować w restauracjach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Włoskie płytki – modne wzory i inspiracje

Inspiracje dotyczące płytek łazienkowych czy ogólnej stylistyki różnych pomieszczeń, zmieniają się z roku na rok. Bywają jednak aranżacje nieśmiertelne, które zawsze wyglądają świeżo i oryginalnie. Modnym, a zarazem uniwersalnym wzorem są stylizacje greckie i wszelkie mozaiki. Płytki włoskie prezentujące ten rodzaj wzorów sprawdzą się idealnie w eleganckich hotelach czy restauracjach.

Współcześnie do łazienek często wybierana jest także stylistyka black&white, stawiająca na minimalizm i prostotę, a także wszelkie odcienie pastelowe, które, jak się okazuje, w łazience wyglądają niezwykle. Taka kolorystyka pasuje zwłaszcza do stylu glamour, wspomaganego dużą ilością lamp i luster. Coraz chętniej wybierane są także płytki włoskie imitujące naturalne materiały, jak drewno czy marmur. Jednak płytki takie mogą być w wielu kolorach i wzorach i warto jest dokładnie zapoznać się z ofertą przez wyborem płytek do kuchni czy łazienki.