Na czym polega mycie elewacji budynków, jak dobrze to zrobić?

elewacja-cegla-nieruchomosc

Dbanie o elewację budynku i jego odpowiednie mycie jest bardzo ważnym aspektem konserwacji. Ma wpływ nie tylko na samą estetykę nieruchomości, ale skutkować może wywołaniem problemów zdrowotnych mieszkańców lub osób w niej przebywających. Zapraszamy do artykułu, z którego dowiesz się wszystkiego o skutecznym myciu elewacji budynków!

Na czym polega mycie elewacji budynków?

Mycie elewacji jest procesem, który warto regularnie powtarzać. Pozwoli to nie tylko na odświeżenie i powrót do dobrze prezentującej się nieruchomości, ale również usunie brud, pleśń czy mogące pojawić się grzyby, algi i mikroorganizmy.

Warto pamiętać, że skuteczne mycie elewacji budynków to zadanie dla specjalistów, którzy wiedzą, z jakich metod korzystać, aby szybko i efektywnie działać. Mycie elewacji budynków polega na usunięciu powstałych zabrudzeń przy pomocy dostępnych technik. Doświadczeni fachowcy wpierw oceniają stan powierzchni, dobierając odpowiednie narzędzia pracy, a po czyszczeniu oferują jej malowanie, nadając świeży i nowy wygląd. Do malowania używane są trwałe i odporne farby, które chronią budynek przed nowymi zanieczyszczeniami.

Dlaczego warto myć elewację budynków?

Warto myć elewację budynków, ponieważ kurz i brud nie są jedynymi problemami, z którymi można się mierzyć. Zabrudzenia, zmienne warunki atmosferyczne czy namnażanie się mikroorganizmów, nie pozostają bez wpływu na zewnętrzną warstwę budynku. Mogąca pojawić się pleśń, grzyby czy glony wpływają na uszkodzenia elewacji, w efekcie czego może dojść nawet do pęknięć, które bezpośrednio wpływają na utratę właściwości ochronnych tynku.

Pojawiające się pęknięcia są niezwykle niebezpieczne, ponieważ stanowią doskonałą okazję do pojawienia się wilgoci, która z czasem tylko przybierze na sile oraz pleśni, która jest jej nieodłączną towarzyszką. Jest to zjawisko niezwykle niekorzystne zdrowotnie, ponieważ pleśń może wywoływać schorzenia układu oddechowego, a w przypadku słabszych organizmów, szczególnie dzieci i osób starszych, jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Co jeszcze warto wiedzieć o skutecznym myciu elewacji budynków?

Sposób, w jaki dokonuje się mycia elewacji budynków, zależny jest od rodzaju danej elewacji oraz typu zabrudzeń – brud, pleśń, a może niechciane graffiti? Należy pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej metody czyszczenia, która sprawdzi się na każdym budynku. Właśnie dlatego warto oddać nieruchomość w ręce specjalistów, którzy dokładnie ocenią stan powierzchni oraz dobiorą środki i metody adekwatne do sytuacji.

Wybierając usługę mycia elewacji budynku, warto zdecydować się na opcję wraz z jej malowaniem. Specjaliści korzystają z najlepszych dostępnych na rynku farb, których właściwości chronią przed pojawieniem się nieczystości i mikroorganizmów nawet przez 15 lat. Farby te dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, więc każdy znajdzie odcień dla siebie, a dodatkowych 5 lat gwarancji producenta pozwala mieć pewność, że budynek będzie się estetycznie prezentował przez długi czas.