Komu zlecić montaż konstrukcji, fasad budynków?

szklany budynek

Montaż konstrukcji oraz fasad budynków jest niezwykle skomplikowanym zadaniem, od którego jakości wykonania zależy stabilność, bezpieczeństwo eksploatowania oraz czas życia danego budynku. Zadanie to warto powierzyć profesjonalnej firmie – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania tej najlepszej?

Na czym polega montaż konstrukcji oraz fasad budynków?

Profesjonalne firmy mogą zajmować się montażem wszelkiego rodzaju konstrukcji metalowych – zazwyczaj stalowych oraz aluminiowych, a także szklanych fasad budynków. Pierwszy krok realizacji zadania związanego z nimi polega na skonstruowaniu odpowiedniego stelaża, na którym prace będą wykonywane. Gdy zostanie on zbudowany, przystępuje się do posadawiania szkieletu, będącego podstawą obiektu, a następnie montuje się dalsze elementy konstrukcji bądź wykonuje fasadę zgodnie z planem oraz wskazaniami projektanta danego obiektu. W zależności od rodzaju budynku do prac można wykorzystać zróżnicowane metody działania m.in.:

  • narastania, podczas której poszczególne elementy obiektu ustawia się stopniowo jeden na drugim,
  • rozdzielna związana ze stopniowym montażem konkretnych grup elementów np. najpierw wszystkich slupów, a kolejno podciągów,
  • kompleksowa, gdzie konstrukcje posadawiane są w przekroju poprzecznym.

Warto podkreślić, że nie jest to zamknięty katalog rozwiązań wykorzystywanych do wykonywania konstrukcji oraz fasad – zazwyczaj profesjonaliści dobierają je tak, aby zadanie wykonane było w sposób najlepszy, a przy tym korzystny ekonomicznie oraz bezpieczny.

Kto najlepiej wykona zadanie montażowe fasady lub konstrukcji?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że określone zadanie zostanie wykonane dobrze, montaż konstrukcji zleć firmom z doświadczeniem, jak Steiger Team. Mogą oni zająć się pracami związanymi nie tylko z budynkami, ale i np. przygotowywaniem linii technologicznych oraz elementów magazynów i hal wykorzystywanych w różnych branżach. Przedsiębiorstwa tego typu posiadają aktualną wiedzę związaną z prowadzeniem tego typu działań oraz stosują najnowocześniejsze technologie. Doświadczenie i kwalifikacje pozwalają nie tylko na wykonanie montażu konstrukcji oraz fasady w odpowiedni sposób, ale i sprawne rozwiązanie wszelkiego rodzaju problemów, które mogą pojawić się podczas wykonywania prac montażowych. Warto podkreślić, że działania związane z montażem wszelkiego rodzaju konstrukcji wymaga współpracy kilku osób. Zaangażowanie do tego profesjonalnej firmy zatrudniającej pracowników, którzy są nauczeni wspólnego działania, pozwoli na lepsze oraz sprawniejsze wykonanie określonej konstrukcji bądź fasady. Dodatkowo warto podkreślić, że posiadają oni sprzęt dostosowany do potrzeb – maszyny wyposażone w szczęki do małych budowli, jak i te z przedłużanymi elementami do wysokich konstrukcji. Różnorodne uprawnienia i certyfikaty posiadane przez pracowników danej firmy powalają im na wykonanie prac zarówno w dostępie linowym, jak i zwyżkowym. Kolejnym atutem profesjonalnych firm jest to, że posiadają oni niezbędne wyposażenie pozwalające na niestanowiące zagrożenia przeprowadzanie prac wysokościowych, a także wiedzę związana z BHP, przez co montaż zostanie wykonany nie tylko rzetelnie i sprawnie, ale i bezpiecznie.

Jakie dodatkowe usługi mogą świadczyć firmy zajmujące się montażem konstrukcji i fasad budynków?

Montaż konstrukcji oraz fasad budynków są zadaniami, które wchodzą w skład prac wysokościowych. Ich zakres może obejmować także demontaż tego typu obiektów architektonicznych – tymczasowych oraz stałych. Należy podkreślić, że to również zadanie tylko dla specjalistów. Rozbiórka wszelkiego rodzaju konstrukcji wymaga takiej samej wiedzy oraz zastosowania odpowiednich technik jak podczas ich montażu. Warto wiedzieć, że zakres pracy wielu profesjonalnych firm obejmuje nie tylko działania związane z montażem oraz demontażem metalowych konstrukcji i szklanych fasad, ale i inne prace wysokościowe, takie jak np.:

  • zabezpieczenie oraz konserwacja wcześniej wykonanych konstrukcji i fasad,
  • renowacja oraz wymiana ich,
  • mycie i czyszczenie fasad i konstrukcji,
  • czyszczenie elewacji,
  • montaż instalacji elektrycznych niskoprądowych,
  • instalacja i montaż sieci światłowodowej, a także LAN.