Najlepsze firmy do montażu pompy ciepła na Śląsku — lista

Mężczyzna pokazuje kobiecie pompę ciepła

Zielona energia jest przyszłością, Polska kiedyś odejdzie od węgla i będzie musiała zainwestować w Odnawialne Źródła Energii, warto jednak zacząć myśleć o tym szybciej, bo inwestycja w pompę ciepłą czy fotowoltaikę zwraca się po kilku latach. Jakie firmy na Śląsku oferują nowoczesne rozwiązania energetyczne jak panele PV czy pompy ciepła?

Czy warto inwestować w pompę ciepła?

Pompy ciepła pozwalają zredukować wydatki na ogrzewanie domu, mają także wyższy współczynnik efektywności energetycznej niż ogrzewanie elektryczne czy kotły. Ogromnym plusem z pewnością jest też ekologia, taki rodzaj ogrzewania nie produkuje szkodliwych gazów, nie trzeba się też martwić o opał, a jak wiemy sami – o węgiel dziś naprawdę trudno.

Lista najlepszych firm od pomp ciepła na Śląsku

Poniżej przedstawiamy listę przedsiębiorstw, które zajmują się montażem pomp ciepła, wiele z nich oferuje także inne usługi, jak instalacja paneli fotowoltaicznych czy klimatyzacji.

1. Eco Team z Częstochowy

Prawdziwym liderem wśród odnawialnych źródeł energii jest Eco-team, firma zajmuje się instalowaniem pomp ciepła, ale nie tylko, bo oferują także inne ekologiczne rozwiązania energetyczne, jak biomasa, panele fotowoltaiczne czy systemy rekuperacji. Na ich stronie możemy znaleźć przykładowe realizacje wykonanych pomp ciepła, byli odpowiedzialni m.in. za termomodernizację Szpitala im. dr Sonnenberga w Łodzi.

Eco-Team pochodzi z Częstochowy, jednak działają na terenie całej Polski. W 2016 roku zdobyli nagrodę “Gepardy Biznesu”, a w 2022 roku otrzymali diamentową nagrodę miesięcznika Forbes! Te wyróżnienia mówią same za siebie.

2. Inter-Klima Zabrze

Inter-Klima pochodzi z Zabrza, oferują: klimatyzacje split/multi, przemysłową, precyzyjną, instalacje wentylacji, układy chłodnicze, ogniwa fotowoltaiczne i montaż powietrznych pomp ciepła. Przedsiębiorstwo funkcjonuje od 1989 roku, początkowo działali jedynie jako firma usługowa, montująca urządzenia chłodnicze, z czasem poszerzyli swój zakres usług.

3. Proecology Czechowice-Dziedzice

Kolejna firma, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań OZE jest Proecology z Czechowic-Dziedzic. Ich obszar działania obejmuje cały Śląsk. Biznes działa od 2002 roku, w następnych latach poszerzyli swoją ofertę o usługi wiertnicze, oraz budowę domów zeroenergetycznych. Na stronie WWW można znaleźć kalkulator inwestycji, dzięki któremu możemy mniej więcej oszacować, ile kosztowałyby nas pompy ciepła w domu jednorodzinnym, bliźniaku czy w zabudowie szeregowej.

4. Extra Energia Bielsko-Biała

Extra Energia to firma, która działa od ponad 20 lat w Bielsku-Białej, mają doświadczenie w branży budowlanej oraz w montażu konstrukcji fotowoltaicznych i instalacji grzewczych, w tym: pomp ciepła. Ze strony internetowej, można się dowiedzieć, że proponują instalację pomp tylko renomowanych marek, jak: Stiebel Eltron, Bosh, Kołton Airkompakt, Samsung, HKS.

5. Sun Psary

Sun to śląska firma, która zajmuje się wyłącznie instalowaniem pomp ciepła. Swoją siedzibę mają w miejscowości zwanej Psary, jednak z usług może skorzystać każdy na terenie Śląska. Przedsiębiorstwo powstało w 1999 roku, w ofercie możemy znaleźć pompy ciepła typu powietrze-woda, falowniki DC, pompy gruntowe i niskotemperaturowe EVI. Na stronie WWW można nawet złożyć zamówienie na wybrane części do instalacji grzewczych lub zakupić od razu cały sprzęt potrzebny do montażu, to świetna opcja dla osób, które chciałyby zaznajomić się z cenami.

To koniec naszej listy przedsiębiorstw, które zajmują się montażem pomp ciepła na terenie Śląska. Warto jednak rozejrzeć się też samemu, wiele firm z różnych części Polski oferuje swoje usługi dla klientów z całego kraju.